Dizi ve Sinema

2019’ı Sallayacak En İyi 10 Dizi

“Game of Thrones” ve “Big Little Lie”ın dönüşü, Cate Blanchett’in televizyona çıkışı  ve BBC’de sunulan müzikal “Les Miserables” ile aydınlık ve ilginç bir yıl bizi bekliyor.

“The Big Little Lie” dizisinin ikinci sezonunda Nicole Kidman ve Meryl Streep

“Game of Thrones”

“Game of Thrones”un sekizinci ve son sezonu, dizinin sekiz yılının en epik sezonu olacağını söylebiliriz.  Altı bölümün her birini  tamamlamak için HBO 15 milyon dolar harcadı – bütçe feci. Çekim hiç bu kadar büyük olmamıştı. Bölümlerdeki çalışmalar aynı anda Hırvatistan, Kanarya Adaları, Endülüs ve İzlanda’da devam ediyor. Sekizinci sezon, yedinci sezonda gerçekleşen olaylarla doğrudan bağlantılı olacak. Yedinci sezonun Daenerys’in ejderhalarından birinin yardımı ile yıkıldığı duvardan geçen “ak gezenler ordusu” ile sona erdiğini hatırlayalım. Bu nedenle, sekizinci sezonun şok etmesi bekleniyor.

Sezon başlangıç tarihi Nisan 2019

“Project Blue Book”

Çağımızın en parlak ve en orijinal yönetmenlerinden Robert Zemeckis (“Forrest Gump”, “Masum Sanık Roger Rabbit “, “Geleceğe Dönüş”) History kanalı için bir UFO dizisi çekti. “Project Blue Book” – UFO’ları incelemek için ABD Hava Kuvvetleri tarafından işe alınan mütevazı astrofizikçi Josef Hynek’in hikayesi. UFO’ların varlığının kanıtı pilotları, ABD ordusu ve polisi. Hynek’i, “Game of Thrones” TV dizisiden hatırlayacağımız Aiden Gillen oynuyor. Senaryodan “Suits” serisini oluşturan Sean Jablonski sorumlu.

Sezon başlangıç tarihi Ocak 2019

“True Detective”

Üçüncü sezonun senaryosu için,  kalıcı yapımcı ve yazar Nick Pistoletto tekrar sorumlu – “Real Detective”i ortaya çıkartan adam. Ancak çeşitli bölümlerin senaryosu, “New York Police” dizisinin senaryosunu yazan efsanevi televizyon yapımcısı David Milch tarafından yazılacak. Fakat daha da ilginç olanı oyuncu seçimi: Oscar 2019’un baş adaylarından biri olarak adlandırılan Mahershala Ali.  Mahershala Ali, kayıp çocukları içeren cinayet davasını araştıran dedektif Wayne Hayes başrolünü oynuyor. Soruşturmada ona eşi Roland West (Stephen Dorff) ve öğretmen Amelia Reardon (Carmen Ejogo) yardımcı oluyor.

“Black Monday”

20 Ocak’ta Showtime kanalında, mükemmel komedyenler Seth Rogen ve Evan Goldberg düetinden oluşan “Black Monday” komedi dizisi yayınlanacak.  Seri, tarihin en büyük borsa kazasının ABD’de gerçekleştiği 19 Ekim 1987 tarihinde ünlü “Kara Pazartesi”ye ithaf edildi. Zengin olmak ve güzel hayata dalmak isteyen dört Wall Street yabancısının hikayesi. Seth Rogen ve Evan Goldberg sadece ‘showrunners’ değil, aynı zamanda ilk iki bölümün direktörleri. Komik olacak…

“Sex Education”

Kısaca, Sex ed – farklı bir şekilde Netflix’in yeni projesi, ergenlerin seks eğitimi sorunları üzerine bir dizi. Ana karakter – okuldaki sınıf arkadaşları için seks terapisi kliniği açan, genci canlandıran Ace Butterfield ve annesi ve aynı zamanda seks terapisti olarak Gillian Anderson rol alıyor. Ace’in kahramanının, seks temalarıyla hiçbir problemi yok, çünkü annesi terapist ve her zaman tavsiyede bulunmaya hazır ve Ace sınıf arkadaşlarına yardım etmeye karar verir…

Sezon başlangıç tarihi 11 Ocak 2019 

“Big Little Lies”

2017’deki en şık seri, sekiz Emmy Ödülünü kazanan Jean-Marquet Vallee’nin mükemmel bir yönetmen çalışması – “Big Little Lies” dizisi, hayranların zevkine sunuldu. Meryl Streep, Celeste Wright’ın kayınvalidesi ve ölen Alexander’ın annesi olarak görünecek. İkinci sezonun direktörü, Cannes Film Festivali’ne katılan ve Oscar ödülü kazanan İngiliz Andrea Arnold.

“The Crown”

En önemli haber, Kraliçe II. Elizabeth’in üçüncü sezondaki rolünün ilk iki sezonda başrol oynayan Claire Foy’nin değil, Olivia Coleman’ın olması. İkinci sezonun 1964’te sona erdiğini hatırlatalım. Üçüncü sezon, İngiliz tarihinde ve İngiliz kraliyet ailesinin tarihindeki son on yılı gösterecek: seyirciler muhtemelen genç Prens Charles’ı ve ayrıca muhtemelen çok genç bir yaşta Diana Spencer’ı görecek.

“Les Misérables”

30 Aralık’ta, BBC One, Victor Hugo tarafından yazılan ünlü eser “Les Miserables”ın televizyon versiyonunu gösterdi. İlk göze çarpan şey şahane bir oyuncu seçimi: Jean Volzhan rolünde “Wiretapping” dizisinin yıldızı Dominic West oynuyor. Altı bölümün tamamı, “The Leftovers” dizisinin direktörü Tom Schenkland tarafından çekildi ve senaryo “Kartların Evi” senaryosunu yazan Andrew Davis tarafından yazıldı. Yapımcılar Hugo’nun Fransa’sının 19. yüzyılı hakkında epik bir roman üzerinde modern bir hikaye yapacakları sözünü verdi.

“Mrs. America”

2019 yılında, Cate Blanchett televizyonda ilk kez sahneye çıkacak. Bu alanda henüz kendini tecrübe etmemiş A sınıfı aktrislerden biri. Mrs. America dizisi FX kanalında ve daha önce “Mad Men” adlı dizinin yaratıcısı olan Dahvi Waller tarafından çıkarılacak. Dizi, ABD’de geçen yüzyılın 70’lerinde meydana gelen kadın-erkek eşitliği hareketi gibi aşırı gizli bir konuya adanmıştır. Cate Blanchett, anti-feminist bir aktivist olan Phyllis Schlafly’yi canlandırıyor. Cate Blanchett dizi hakkında şunları söylüyor; ‘Bu dönemi çözmek için daha uygun bir zaman yok. Günümüzde bu konu çok önemli.’

“Fosse/Verdon”

20. yüzyıldaki Amerikan sahnesinin en parlak düetlerinden biri olan koreograf, Broadway müzikal “Cabaret”, “All That Jazz”, “Chicago” tiyatro yönetmeni Bob Fosse ve onun aktris ve dansçı olan eşi Gwen Verdon hakkında yapılan bir biyografik dizi. Baş roller Michelle Williams ve Sam Rockwell tarafından oynanacak. Dizi, Fosse ve Verdon çiftlerinin Broadway’de nasıl bir devrim yarattığını ve Amerikan pop kültürünün tarihine nasıl girdiklerini anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir