Müzik

Bu Sonbaharda Dinlemeye Değer Mükemmel 6 Albüm

Tom Odell – «Jubilee Road«

12 Ekim’de, İngiliz sahnesinin en şık şarkıcılarından biri olan 28 yaşındaki Tom Odell’in yeni albüm çıkıyor. Kendisinde romantizm, bir rock yıldızı karizması ile birleşiyor. İlk üç çıkan parçaya bakılırsa («Jubilee Road», «If You Wanna Love Somebody» ve «Half as good as you») Jubilee Road albümü olgun, derin ve hatta dramatik bir kayıt olacak.

Dua Lipa – «Dua Lipa: Complete Edition»

Şarkıcı Dua Lipa, 19 Ekim’de ilk albümünün genişletilmiş bir versiyonunu yayınlayacağını resmi olarak açıkladı. Albüm Dua Lipa: Complete Edition olarak adlandırılacak. 2017 yılında, albümü İngiltere listelerinde birinci oldu ve şarkıcı Brit Awards’te beş adaylık kazandı. «Dua Lipa: Complete Edition» üç yeni parça içerecek- «Want To», «Running and Kiss» ve «Make Up».

Thom Yorke  – «Suspiria OST»

9 Kasım’da ülkemizde vizyona giren «Suspiria», Avrupa sinemasının yeni yıldızı olan Luca Guadagnino tarafından yönetilen bir korku filimi. «Suspiria» için müzik Radiohead lideri Tom York tarafından yazılmıştır. “Film için yazdığım müzikten, gurur duyduğum bir albüm çıktı. 26 Ekim’de yayınlanacak. Umarım beğenirsiniz” diyor Tom. Yayınlanan ilk parçada, uzun bir piyano pasajının ardından klasik gerilim ortaya çıkıyor.

Sade

Sekiz yıl sonra Sade yeni bir albümle geri döndü. Albüm, şehvetli ve derin bir kompozisyon içerecek. İlkbaharda yayınlanan «Flower of the Universe» şarkısı, Sade’nin arkadaşı, yönetmeni, feminist ve sosyal aktivist Ava DuVernay’in filmi için bir parça.

Yoko Ono – «Warzone»

Ekim ayında, Sean Lennon’a ait müzik yapım şirketi Chimera Music, Lennon’ın annesi olan sanatçı ve şarkıcı Yoko Ono’nun yeni bir albümünü yayınlayacak. Yoko Ono’nun beş yıldaki ilk albümü «Warzone» 12 şarkı ve John Lennon’nun kült şarkısı Imagine’nin yeni bir versiyonunu içerecek. Bugün 85 yaşındaki Yoko Ono sadece yeni müzik materyaller üzerinde değil, aynı zamanda sanatta da aktif olarak çalışıyor. Bu sene The New York Times için bir kapak yarattı, beyaz bir arka plan üzerine ‘’Whisper to me!’’ (“Bana fısılda”) yazıyordu.

Prince – «Piano & a Microphone 1983»

«Piano & a Microphone,1983»  21 Eylül’de Prens’in yayınlacak albümü. Müzikal kayıtlar ölümünden sonra müzisyen’in evinde bulundu. Bir kaset şeklinde ve muhtemelen 1983 yılında Minnesota’da müzisyenin ev stüdyosunda kaydedildi. Albümde dokuz şarkı var.

“Prens’in kariyerinin ilk günlerinde gerçekleşen, uluslararası üne kavuşmadan önce ham ve samimi bir kayıt. Onun gittiği yolu mükemmel bir şekilde gösterdi “- müzisyen’in fonunda dile getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir