Trend

Podyumlarda Atkı ve Etol Nasıl Giyilir?

Kış geliyor ve bu, kalın atkı veya kürk etol seçme zamanı geldi demektir. 

Yeni Sonbahar-Kış sezonunda, tasarımcılar hayal güçlerini serbest bıraktılar. Sonuç olarak, birkaç katman halinde boynuna sarılmış rahat snood atkıları, omuza asılmış veya bir kemerle bele sabitlenmiş şal ya da Grace Kelly’nin omuzlarından alınmış gibi zarif kürk yakası Paris’ten New York’a, dünyanın ana podyumlarında ortaya çıkıyor.

Max Mara AW 2018/19

Kürk yakası, ince ipek elbise veya laconik pantolon takım elbise ile şık bir görünüm yaratır. Hatta, onu maskülen ve feminen tarzdaki kaban ile birleştirirseniz cesur ve güçlü bir silüet ortaya çıkar.

Karl Lagerfeld’in hafif eliyle, Fendi’nin akşam kırmızı elbisesini, modelin kırılgan omuzlarının kürk yakası ile süslendiğini görüyoruz. 

Fendi Couture AW 2018/19

Loewe Sonbahar-Kış 2018/19 koleksiyonunda Jonathan Anderson, damalı pantolon takım elbiseyi bir kürk boa ile tamamlamayı önerirken, Lucy ve Luke Meier, boa yardımıyla bir sonbahar ceketinin nasıl ısıtılacağını gösteriyor.

Loewe AW 2018/19
Jil Sander AW 2018/19

Atkı modelleri, koleksiyonunun en az yarısını süsledi. Chanel ve Michael Kors’un şovlarında örme ve snood atkıları ortaya çıktı. Roksanda ve Manish Anora, boyun etrafında büyük bir yay şeklinde bağlanmış hacimli atkıları sunmuşlardı.

Chanel AW 2018/19

Andes halklarının en iyi geleneklerinden ilham alan Prabal Gurung, bu mevsimde, desenlerle süslenmiş bir battaniye atkı sarmasını teklif etti.

Prabal Gurung AW 2018/19
Roksanda AW 2018/19

Max Mara ve Fendi sadece boyun ve omuzlara atkı atmayı tercih etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir